БЛОГ

570x420 35

Цільові кредити

22.11.2018

Для кредитної організації важливо розуміти, на які цілі позичальник бере кредит. Знаючи мотиви, які спонукають людину звернутися за фінансовою допомогою, кредитор може оцінити можливі ризики неповернення коштів. Що таке цільовий кредит, де його видають і за якими умовами?

Чим відрізняється цільовий кредит від нецільового

Фінансова допомога на споживчі потреби буває двох видів – цільова і нецільова. Перша призначена задовільнити певну потребу позичальника, а друга розрахована на різні щоденні потреби людини.

Запит, в якому позичальник вказує мету кредиту, є для банку гарантією повернення коштів. У зв'язку з цим клієнт може розраховувати на більшу прихильність кредитора до себе і ось чому:

 • Взяти цільовий кредит готівкою практично неможливо – часто він видається перерахуванням конкретної суми компанії, яка продає позичальникові послугу або товар.
 • Товар, під який береться сума, часто стає заставним майном для банку і в разі невиплати позичених коштів може бути конфіскований за рішенням суду (наприклад, це може бути кредит на машину чи квартиру).
 • Знаючи ціль позичання коштів, фінустанова з більшою ймовірністю схвалить заявку і видасть більшу суму. З нецільовими позиками, навпаки, можуть бути проблеми з цього приводу.
 • Часто банки істотно знижують ставку при видачі цільових коштів, тоді як на нецільові завжди залишається офіційна ставка банку.
 • Цільові кредити – на відміну від нецільових, це завжди триваліші строки та оформлення страховки, яку зазвичай оплачує позичальник.
Види цільових кредитів


Як правило, кредитна організація або банк з більшою ймовірністю видасть цільовий кредит під заставу нерухомості, адже в такому випадку гарантії повернення коштів зростають. Але не завжди цільове забезпечення позики зіграє на користь позитивного рішення по кредиту. Так, позика на будівництво будинку може нести додаткові ризики, пов'язані з платоспроможністю позичальника. Оскільки фінансове навантаження на нього в цьому випадку велике, то банк ризикує недоотримати кошти у разі труднощів.

Зазвичай клієнти беруть цільові кредити в банку на:

 • покупку нерухомості (іпотека);
 • придбання автомобіля;
 • покупку техніки;
 • відкриття бізнесу;
 • освіту;
 • рефінансування;
 • лікування;
 • ремонт квартири, будинку.

Таким чином, ви не можете взяти кредит на автомобіль, а купити макбук. У разі оформлення цільового споживчого кредиту знадобитися регулярно надавати звіт до фінустанови, яка перевірятиме, чи йдуть кошти за призначенням. І якщо виявиться, що ні, банк може зажадати виплату кредиту цілком або застосує штрафи.

Зрозуміло, який кредит брати – цільової чи нецільовий – вирішувати лише вам. Це стає зрозумілим, коли ви чітко бачите мету такої позики. Цільовий кредит стане оптимальним рішенням, якщо ви плануєте зробити значне придбання для сім'ї або самого себе. Особливо з урахуванням знижених ставок за платежами, які допоможуть заощадити бюджет.

Але якщо вам потрібна невелика сума на різні цілі, наприклад, на покупку телефону або на життя до зарплати, і ви не хочете повідомляти про них банк, – простіше взяти кредит онлайн. А прозорі та вигідні умови кредитування представлені в небанківській фінансовій компанії KF.UA. Тут не знадобиться повідомляти мету позики, а процентні ставки досить лояльні (перша позика йде під 0,01%).