БЛОГ

570x420 36

Вчимося витрачати менше і заробляти більше

29.11.2018

Життєва філософія багатих людей досить проста: заробляй більше – витрачай менше. Якщо ви поставили собі за мету досягти фінансової незалежності, в першу чергу варто задуматися про власні витрати. Якщо людина не вміє раціонально користуватися своїми ресурсами, вона не зможе досягти успіху. Їй банально не вистачатиме навичок самодисципліни і організації особистого бюджету.

У чому полягає перший крок до успіху?

Як говориться в одній китайській приказці: «Шлях у тисячу миль завжди починається з першого кроку». Яким же повинен бути цей перший крок? Звісно, у кожного він свій. Однак у всіх початків повинна бути одна важлива складова – зміна власного мислення.

Є такий науковий факт: людський мозок приблизно в 15 разів краще запам'ятовує не успіхи і досягнення, а промахи й помилки. Це означає, що ми підсвідомо завжди остерігаємося чужої думки, власних невдач. Наш мозок генетично сильніше реагує на негатив. Тому він буде всіляко його уникати.

Але. Ви можете самі налаштовувати ваш розумовий центр на позитив і зав'язати з негативними думками. Один із способів – читання книг успішних людей, наприклад, Генрі Форда, Адама Опеля, Чарлі Чапліна, Стіва Джобса, Рея Крока (засновника мережі McDonalds). А якщо вас хвилюють глобальні цілі – інвестиції, відкриття своєї справи, варто озброїтися ще й бізнес-літературою з підприємництва та особистісного зростання. 

Складіть план фінансового розвитку


Як тільки у вас з'явиться ідея розвитку власної справи, хочете того чи ні, вам доведеться економити кошти. Маючи стратегію досягнення своєї мети, ви не витратите зайву тисячу гривень на непотрібну річ. Адже її у вас просто не буде. Якщо ви прийняли тверде рішення стати краще, багатше, успішніше і найголовніше – знаєте, як цього досягти, гроші почнуть примножуватися, а не пропадати безслідно.

У справі з інвестиціями все так само, як і в сімейному бюджеті. Одного разу склавши чіткий план витрат на місяць, квартал, на рік і поставивши собі за мету економити за будь-яких обставин – ви не зможете дати задніх. А збережені кошти можна витратити на щось не менш важливе – на оздоровлення чи необхідні в побуті речі.

Поради щодо заощадження грошей

Після того, як ви знайшли улюблену справу, склали план фінансового розвитку і очистили думки від негативу, слід почати реалізовувати задумане. Власний бізнес або цікавий інвестиційний проект відкриє перед вами не лише перспективи, а й поставить нові завдання зі збереження коштів і зниження витрат.

Сьогодні є чимало способів самостійного заробітку. Але щоб почати заробляти, необхідно мати стартовий капітал. А щоб його зібрати, дотримуйтеся кількох простих порад з економії коштів:

1. Придбайте декілька конвертів і вкладіть в них гроші: в один – на їжу, другий – на транспорт, третій – на розваги, четвертий – на «чорний день» і п'ятий – на інвестиції. Так ви не перегнете палицю в якій-небудь статті розходів і будете чітко розуміти, на що йдуть гроші.

2. При складанні особистого фінансового плану обов'язково передбачте «оперативний» резерв на поточний місяць. Ця сума повинна бути завжди з вами і витрачатися тільки в кризових або непередбачених ситуаціях.

3. Не беріть за роботу аванс – так ви збережете більше коштів і не розтратити їх до зарплати.

4. Намагайтеся брати гроші на щоденні покупки не з тільки-но отриманої зарплати, а із збереженого резерву минулого місяця. А щоб його відкласти, доведеться на чомусь заощадити. Наприклад, на посиденьках в кафе або на черговій чашці кави. Втім, на чому можна заощадити, це тема для окремої статті.

5. Не зайвим буде завантажити на телефон додаток з оптимізації бюджету, наприклад, «Домашня бухгалтерія», і заносити туди всі щоденні і майбутні витрати.

А якщо вам в якийсь момент бракуватиме грошей на власну справу, ви завжди можете звернутися до фінансової компанії KF.UA і отримати в ній до 15 000 грн готівкою або на свою банківську картку.