БЛОГ

570x420 39

Способи полегшення боргових зобов'язань

10.12.2018

У ситуаціях, коли нам терміново потрібні кошти, ми зазвичай звертаємося до родичів. Це на перший погляд найнадійніший і найпростіший спосіб знайти потрібну суму. Та у нього є один малий недолік – ви потрапляєте в залежність від своїх меценатів, і не тільки грошову. А як бути, коли кошти потрібні негайно, наприклад, на оплату кредиту у фінансовій організації? Щоб не потрапити у прострочення, бажано вирішити питання якнайшвидше.

Один з оптимальних варіантів уникнути прострочення – взяти новий кредит у мікрокредитній компанії, наприклад, в KF.UA. Також можна оформити реструктуризацію в своєму банку або зробити невелику відстрочку по платежах – влаштувати кредитні канікули. Який спосіб вирішення фінансової кризи краще? Давайте розглянемо кожен варіант детальніше.

Реструктуризація чи рефінансування?

Реструктуризація – це вид угоди, при якій банки або небанківські компанії змінюють умови кредитного договору для зменшення грошового навантаження на клієнта в разі фінансових труднощів. Фінустанови пропонують позичальникові один з варіантів вирішення проблеми:

- новий графік платежів (найчастіше пролонгація договору на тривалий строк);

- зменшення процентної ставки;

- кредитні канікули з відстрочкою платежів на певний період.

Важливо пам'ятати, що реструктуризація можлива тільки після двосторонніх домовленостей між банком і клієнтом. Якщо позичальник навмисно уникає виплат за кредитом і не ставить до відома про труднощі фінустанову - він порушує кредитні зобов’язання і попадає в безвихідне прострочення.

Реструктуризація проводиться у тій фінустаноі, в якій була видана позика. Якщо ж клієнт хоче оформити новий кредит на більш вигідних умовах для погашення існуючого, йому знадобиться зробити перекредитування або рефінансування. У цьому випадку ваш банк (або ви самі) оформляє позику в іншій фінустанові, після чого ви спокійно погашаєте діючий кредит і уникаєте прострочення.

Кредитні канікули – в чому суть?


Кредитні канікули мають на увазі тимчасове звільнення від виплат по кредиту. Це найоптимальніший варіант, коли ви точно знаєте, що певний період не потягнете позику. Наприклад, ви плануєте відпустку, ремонт, весілля, народження дитини тощо. Або ви потрапили в скрутне фінансове становище (звільнення з роботи, хвороба) і якийсь час не маєте можливості вносити платежі.

Однак важливо розуміти, що після закінчення кредитних канікул вам знову доведеться повернутися до виплати заборгованості. Терміни канікул зазвичай прописуються в кредитному договорі або обговорюються з кредитним фахівцем за виникнення кризи у позичальника. Останнє обумовлюється в усній або письмовій формі (клієнту знадобиться подати заяву до банку із зазначенням причини фінансової проблеми).

На період канікул нарахування відсотків припиняється, штрафи не застосовуються, а до погашення клієнт приступає відразу після їх закінчення.

Інші схеми виходу з фінансової кризи

Банки або МФО (мікрофінансові організації) пропонують клієнтам різні варіанти виходу з фінансової кризи. Бажано заздалегідь уточнити умови: період кредитних канікул і можливість їх оформлення на випадок форс-мажору; тривалість і форма реструктуризації; наявність перекредитування.

Так, в Україні в 2018 році мало фінустанов пропонують «кредитні канікули». Багато з них практикують зміни умов кредитної угоди в індивідуальному порядку.

Досить поширена ситуація, зокрема в небанківських організаціях – прострочення позики на невеликі суми (до 15 000 грн). Оформляти реструктуризацію або кредитні канікули тут немає сенсу. У таких випадках може виручити пролонгація діючого договору. Клієнт просто погашає частину боргу (найчастіше відсотки) і переоформляє свій кредит на новий строк, впродовж якого зможе його повернути.

Така схема практикується в фінановой компанії KF.UA: клієнтові пропонують внести частину суми (нараховані відсотки) і оформити новий період кредитування, який він платить уже за стандартною ставкою.

Звичайно, краще не доходити до прострочення, та якщо ви в нього потрапили, не хвилюйтеся. У цьому випадку важливо вчасно повідомити компанію про проблему. Менеджери запропонують вам оптимальну схему зменшення фінансового навантаження, а вам вдасться уникнути негативних наслідків.