БЛОГ

976x549 27

Як вибрати картку з розстрочкою

21.12.2018

Покупки в розстрочку – поширена фінансова послуга, яку банки активно пропонують клієнтам. Ви платите магазину рівні суми впродовж певного періоду зі своєї картки або з кредитного ліміту, встановленого на ній. Порівнюємо умови придбання товарів у розстрочку в українських банках, де є ​​така функція.

Що таке розстрочка?

Розстрочка – це фінансовий інструмент, який дозволяє купувати товари в певних або різних торговельних мережах через банк кількома платежами. Послуга відрізняється від споживчого кредиту тим, що повертати кошти банку клієнт буде однаковими частинами нібито без процентів. Але і тут є свої підводні камені.    

Розрізняють платну та безкоштовну розстрочку, тобто з нарахуванням % і без. Процентна розстрочка – це не класична ставка на кредит, а плата за користування кредитним лімітом за необхідності. Також компанії можуть вводити обов'язковий щомісячний платіж за послугу.

Розстрочка зручна тим, що дає можливість здійснювати вигідні покупки без прив'язки до фінансових надходжень на картку. Так, ви можете замовити потрібний товар по акційній ціні чи напередодні свят.

Невидимий бонус розстрочки – це ще й поліпшення кредитної історії позичальника, якщо він вчасно вноситиме платежі і не зловживатиме кредитним лімітом.

«Оплата частинами» від ПриватБанка


«Оплата частинами» позиціонується банком як безвідсоткова розстрочка. Ціна товару розбивається на рівні сумами. Финустанова сама домовляється з магазином про кількість платежів. Для «Оплати частинами» обов'язково потрібен кредитний ліміт – так банк захищає себе на випадок, коли з певних причин ви не зможете вносити черговий платіж. Максимальна сума розстрочки він встановлює після того, як визначить кредитний ліміт.

Наприклад, ви купили в розстрочку смартфон за 5000 грн. Банк розбиває суму на рівні платежі залежно від строку. Якщо ви оформлюєте товар на 6 місяців, то щомісячний платіж складе 833 грн – без комісії. Коли ж на момент оплати грошей на картці буде недостатньо, потрібна сума спишеться з вашого кредитного ліміту з додатковою комісією в розмірі 4% від суми платежу. Також стягуватиметься щомісячна комісія в розмірі 2,9% від загальної суми.

Один із мінусів розстрочки у ПриватБанку – при регулярній оплаті кредитними засобами пільговий період (впродовж якого вам потрібно внести черговий платіж) поступово зменшується.

«Покупки частинами» в Monobank

В першому мобільному банку України розстрочка на товари діє за схожим принципом, як у Приваті, але з певними особливостями. Головна перевага "Покупок частками" в Monobank полягає в тому, що це дійсно безпроцентна розстрочка. Ви не платите банку за користування кредитним лімітом в разі, якщо власних коштів буде недостатньо. Але у цього інструмента є і недоліки: на сьогоднішній день купувати товари в розстрочку від Monobank можна у близько трьох торгівельних мережах, і кожен магазин встановлює свою кількість щомісячних платежів (зазвичай не більше трьох за весь період).

Оплата частинами в Альфа-Банку

Розстрочка по кредитній картці в Альфа-Банку оформлюється так само, як і в інших фінансових установах. Але клієнту пропонують не зовсім зручні умови: в цьому банку розстрочка не безвідсоткова. Щомісячна комісія від суми розрахунків складає 1,8% на строк від 3 до 12 місяців. В розрахунковий день необхідний платіж знімається з кредитного ліміту з мінімальною 5%-вою комісією від суми списання. Це відбувається, якщо клієнт витрачає не свої, а кредитні кошти. У разі прострочення (сплати після пільгового періоду) потрібно ще сплатити суму заборгованості, як і в інших фінансових організаціях.

Кредит на покупки в KF.UA

На відміну від розстрочки у банках, отримати кредит онлайн у фінансовій компанії KF.UA набагато легше і швидше. І справа не лише в зручності оформлення/погашення кредиту, що відбувається без відвідувань відділень (у разі, якщо ви замовляєте кредит на сайті). Отриману суму можна витратити на все що завгодно і де завгодно. При цьому плата за перший кредит складає від 5 копійок на день – без жодних переплат.