БЛОГ

570x420 55

Прибуткові способи інвестування грошей в Україні

01.02.2019

Фінансова незалежність для багатьох людей є метою всього життя, але досягти її вдається не кожному. Вся справа в тому, що одні вміють складати фінансовий план свого розвитку і беззастережно йому слідувати, інші не знають або не хочуть цього робити. Один із способів досягти матеріального благополуччя полягає в умінні інвестувати.

Чому зберігати гроші вдома – нераціонально?

Багато громадян перестали тримати гроші в фінансових установах через негативний досвід минулих років. І зберігають свої накопичення зазвичай вдома. Але потрібно розуміти, що кошти, які не використовуються, втрачають свою цінність, і ось з яких причин:          

- через постійно зростаючу інфляцію реальна вартість грошей зменшується;

- навіть сейф і система відеоспостереження можуть не вберегти ваші накопичення від крадіжки професійними злодіями;

- гроші не повинні застоюватися. Іншими словами, їм необхідно забезпечити потік – як прилив, так і відлив. Щоб вони накопичувалися і приносили прибуток, кошти потрібно «сплавляти». Але, важливий момент, – сплавляти в правильне русло.

Куди в Україні можна інвестувати?


У нашій країні актуальними інструментами інвестування є:

- дорогоцінні метали. Вкладення в золото та дорогоцінні камені в усі часи вважалося найнадійнішим способом інвестування. Чи не втратив своєї цінності цей вид і в наші дні. Правда, тепер досвідчені вкладники набувають не золоті прикраси або камені, а саме золоті злитки.

- валютні депозити. Іноземна валюта постійно зростає в ціні відносно гривні. Тому далекоглядне рішення буде – купувати долари/євро і зберігати їх на валютному депозиті, але тільки в надійному банку.

- антикваріат. Підходить для людей, які люблять колекціонувати старі речі – унікальні монети, коштовності, різні предмети мистецтва тощо. Плюс цього способу інвестування в тому, то з роками старовинні предмети не здають, а лише додають у ціні.

- цінні папери. Ще один варіант пасивного заробітку – купувати акції і бути інвестором великих компаній або успішних стартапів.

- фондові біржі. Гідна інвестиція для тих, хто розбирається в коливаннях валютного курсу. Для успішних торгів на біржах найкраще працювати в парі з іноземними брокерами, які спеціалізуються на валютних операціях.

- нерухомість. Придбання нерухомості завжди було прибутковим капіталовкладенням. В Україні найпопулярніший канал для інвестицій – це купівля квартир в новобудовах. Вигода для інвесторів полягає в тому, що вартість житла на етапі «котловану» в 2-3 рази нижча за вже побудоване. Тобто ви купуєте за однією ціною, а продаєте дорожче. Зароблені гроші можна пустити на розвиток власної справи, навчання або просто тримати в банку. Також багато вкладників здають придбане житло в оренду і щомісяця отримують пасивний дохід.

Інші варіанти інвестування

Інвестування в криптовалюту

У світі заробіток на цифрових активах стає все більш популярним, і Україна не виняток. Однак якщо розглядати криптовалюту в якості основного інвестиційного інструменту, то очікувати відразу високих результатів не варто. Найкраще інвестувати свої кошти в уже працюючі ICO-проекти.

Відзначимо, ICO – це нова форма інвестування (дослівно, «первинне розміщення монет»), алгоритм роботи якої дуже схожий з IPO – первинним розміщенням акцій. Але на відміну від ринку цінних паперів, в ICO в якості акцій виступає внутрішня валюта проекту – токен. І головне завдання ініціатора кріптовалютних «торгів» – продати якомога більше токенів. Але щоб торги відбулися, інвестора потрібно зацікавити. Тому основна цінність будь-якого ICO-проекту полягає в ідеї.

Інвестиції в саморозвиток

Особистий бренд – трендовий інструмент для вкладення грошей. Однак, щоб досягти успіху в цій справі, потрібно багато працювати над собою. У тому числі, займатися фінансовим розвитком та володіти фінансовою грамотністю.

Для формування привабливої особистості і в подальшому для заробітку на своєму імені людині необхідно як мінімум:

- читати спеціалізовану літературу (по вподобанням або роботі);

- проходити тренінги, курси, вебінари на обрану тему;

- подорожувати, вивчати культуру та звичаї інших народів;

- цікавитися не тільки своїм ремеслом, а й розвиватися всебічно (ходити в театр, кіно, на концерти).