БЛОГ

570x420 56  2

Чим загрожує прострочення, і як його уникнути

07.02.2019

Разом із попитом на послуги мікрокредитування, в Україні зростають і випадки неповернення кредитів фінансовим організаціям. До прострочень веде не стільки відсутність коштів у позичальників, скільки ігнорування своїми кредитними зобов'язаннями.

У разі порушення строків оплати позики компанія-кредитор може на законних підставах та згідно з кредитним договором застосувати санкції до боржника. У більшості випадків проблемні кредити (із простроченнями більше 30-40 днів) продаються факторинговим або колекторським службам. Іноді справа може дійти до суду.

Що таке прострочення, і чим воно загрожує клієнту

Прострочення кредиту – це заборгованість, яка настає в результаті несплати позики в зазначений у кредитному договорі строк. Воно призводить до фінансової відповідальності позичальника за невиконання зобов’язань перед компанією і до погіршення його кредитної історії. У цілому це негативно відбивається на статусі клієнта. Прострочення може статися як з вини позичальника, так і за зовнішніх факторів. Чим раніше ви повернете борг, тим буде краще. Та у кожної фінансової організацій свої умови щодо виходу із кризових ситуацій.

Прострочення в банку


Фінансові установи застосовують до проблемних позичальників (які регулярно допускають прострочення) різні заходи стягнення заборгованості. Спочатку боржника атакують SMS-повідомленнями і листами з банку про необхідність повернути борг. Через місяць, якщо клієнт не вийшов на зв'язок, представники банку або мікрофінансової організації (МФО) намагаються відшукати позичальника на роботі або за вказаною в анкеті адресою. Також співробітники банку можуть дзвонити і на номери, які той надав у якості контактних осіб.

Якщо не вдалося домогтися результату, банк передає справу до суду, і тоді починаються судові тяжби. Відзначимо, що за наявності застави майно позичальника після винесення судового вироку може бути арештованим.

Прострочення в МФО

У кожній мікрофінансовій організації діють свої умови при простроченні, які регламентуються кредитним договором. Так, у більшості випадків до позичальника застосовують штрафи або неустойку за кожен прострочений день. У певних компаніях діє пільговий період, впродовж якого не нараховуються підвищені проценти. Якщо позика була оформлена під акцію, тоді всі акційні умови можуть бути списані, а дні користування кредитом перераховані за стандартною ставкою.

Прострочення кредиту – як діяти?

Щоб в житті не сталося, при простроченні завжди зберігайте спокій. Ця проблема вирішується, і завжди можна домовитися з банком або фінансовою компанією про перегляд умов, якщо ви не повернули борг з незалежної від вас причини. Для цього якомога раніше повідомте кредитора про ваше складне фінансове становище.

Найбільш поширеними причинами попадання у прострочення є:

  • втрата позичальником роботи, працездатності;
  • зниження розміру зарплати;
  • хвороба;
  • різка інфляція в країні;
  • інші нестандартні випадки.

Тому якщо ви не застрахували кредит від подібних ситуацій, краще відразу ж повідомте банк про проблему.

Не всі фінансові компанії готові піти назустріч позичальникові. Тому дізнавайтеся заздалегідь, які заходи і в яких саме випадках застосовують фінустанови при простроченні.

Як правило в МФО, щоб уникнути прострочень за кредитами, позичальникові пропонують продовжити дію договору на певний строк. Це, по-перше, позбавить його від штрафів і пені, по-друге, він не зіпсуєте собі кредитну історію, а значить, може розраховувати на допомогу інших фінансових організацій в майбутньому.

Як вирішується питання прострочення в KF.UA


У фінансовій компанії KF.UA підвищені проценти нараховуються на наступний день після кінцевої дати погашення. Але клієнти можуть оформити пролонгацію, яка позбавить їх від прострочення і дозволить вирішити фінансове питання за 30 днів. 

Але як бути, якщо ви таки заборгували? Є декілька варіантів, як погасити прострочений кредит:

1. Оплата частини боргу. В першу чергу сплачуються прострочена сума кредиту та прострочені проценти за дні користування.

2. Оплата відсотків. У другу чергу сплачується сума кредиту та проценти за його користування.

3. Сплата штрафів і неустойки. І в третю чергу сплачується неустойка та інші платежі відповідно до договору.

Платежі можна вносити протягом певного періоду, також можна домогтися відстрочки виплат в індивідуальному порядку.

Так найкраще рішення – не допускати заборгованості взагалі. Щоб запобігти негативним наслідкам прострочення, радимо уважно вивчати кредитний договір перед його підписанням!

Якщо ж прострочення сталося, не потрібно ховатися від представників фінансової організації і ухилятися від відповідальності. Навіть коли справа зайшла далеко, і з вами зв'язуються вже колектори, не ігноруйте їх. Адже просто так ніхто на вас не має права подавати в суд або вимагати повернення грошей. Завжди є достатня причина для здійснення тих чи інших дій з боку фінансової компанії або колекторської служби.

Тому будьте пильні в будь-якій ситуації і пам'ятайте, що у вас завжди є шляхи вирішення боргової проблеми.