БЛОГ

570x420 58

Кредит або лізинг?

19.02.2019

Шукаєте, де вигідно купити автомобіль або квартиру, але всієї суми грошей не вистачає? Є три способи придбати бажане майно – позичити кошти у родичів, оформити кредит в банку або взяти його в лізинг. Якщо перший спосіб вам не доступний, розгляньте інші два.

Що таке лізинг і кредит?

Кредит – це фінансова операція, при якій кредитор зобов'язується надати позичальнику гроші в борг на певний період під проценти за умови їх повернення. Кредитні кошти клієнт може витратити на конкретні цілі (цільова позика) або на свій розсуд (нецільовий кредит). Також можна оформити покупки в кредит або на виплат. Це різновид цільового кредитування, коли покупець (позичальник) отримує не гроші, а товар і стає його власником після підписання кредитного договору.

Лізинг – це форма фінансування, за якою покупець бере в оренду рухоме чи нерухоме майно у лізингодавця з правом викупу після закінчення строку договору. У певних випадках лізинг може обійтися дешевше кредиту в банку. Тому необхідно уважно вивчати тарифи кредитування і умови лізингу.

Чим же відрізняються ці два способи, і в яких ситуаціях один з них буде найкращим?

Відмінності лізингу від кредиту

У разі придбання автомобіля або квартири в кредит позичальник є власником, а майно, що купується – заставою угоди і гарантією повернення кредитних коштів. При порушенні термінів оплати або інших зобов'язань фінансова установа має право вилучити його у боржника в судовому порядку.

Якщо придбати майно в лізинг, власником стає лізингова компанія. Лізингодавець купує його у продавця і передає в користування лізингоодержувачу. Гроші за майно покупець повинен повернути впродовж договірного періоду.

Зверніть увагу на два головні відмінності цільового кредиту від лізингу:

1) при укладанні кредитного договору кредитор видає позичальникові кошти, за які той може придбати товар у визначеному місці. За договором лізингу лізингодавець купує спочатку товар собі, а потім передає його своєму клієнту. Тобто він не є продавцем або виробником.

2) купуючи товар в кредит, позичальник стає його власником з моменту купівлі-продажу і підписання кредитного договору. А при лізинговій операції власник майна – лізингодавець. Залежно від домовленостей, одержувач може повернути майно лізингодавцю після закінчення строку договору або викупити його.

Переваги лізингу перед кредитуванням

Чому лізинг може бути зручніший і вигідніший, ніж кредит у банку? Наведемо декілька причин на користь цієї послуги:

- не потрібно готувати гору документів;

- оперативне прийняття рішення про фінансування;

- не потрібно оформляти заставу і самостійно реєструвати авто;

- всі турботи, пов'язані з оформленням страховки і техоглядом автомобіля, лізингова компанія може взяти на себе.

- за обслуговування майна і підтримання його в належному стані найчастіше відповідає лізингова компанія, за домовленістю сторін.

Недоліки лізингу

- на відміну від кредиту лізинг позбавляє покупця права власності на майно на період дії договору. Однак по закінченню строку договірних відносин воно може перейти лізингоодержувачу.

- великі щомісячні платежі при ануїтетній схемі оплати, але якщо взяти нецільовий кредит готівкою в банку, розмір переплати може бути набагато вище, ніж при лізингу.

- відповідно до закону лізингодавець може вилучити майно у покупця, якщо виникло прострочення лізингового платежу більш ніж на 30 днів. Тому вносіть платежі вчасно, а якщо раптом виникнуть фінансові негаразди, зверніться у фінансовий сервіс KF.UA за невеликим позикою і оплатіть потрібну суму.

Як придбати авто в лізинг?

Оформлення покупки автомобіля в лізинг складається з декількох кроків:

1. Вибір машини. Взяти в лізинг можна будь-який автомобіль вітчизняного або зарубіжного виробництва, новий чи з пробігом.

2. Вибір лізингової компанії. Умови лізингу можуть залежати від строку, суми, розміру першого внеску, кредитної історії клієнта.

3. Підготовка пакету документів, підписання договору лізингу.

4. Оплата початкового внеску (зазвичай від 10%).

5. Отримання автомобіля, готового до експлуатації, з оформленою реєстрацією, страховкою КАСКО, оплатою всіх податків і зборів.

Отже, приймайте рішення, що вигідніше – оформити кредит або лізинг, – виходячи з конкретної ситуації. Якщо ви вибрали лізинг, обов'язково перевіряйте лізингову компанію, вивчіть умови договору лізингу, дізнайтеся, який перелік документів потрібен. При виборі фінансової установи уважно вивчайте процентні ставки, особливо якщо вирішили купувати товар в кредит. У цілому розуміння різниці між кредитом і лізингом допоможе вам придбати бажане майно з мінімальною переплатою.