БЛОГ

570x420 63

Ідеї додаткового заробітку

05.03.2019

Розмір середньої зарплати в Україні становить 9042 грн. На думку експертів, кожен громадянин може отримувати в середньому 30% додатково до основної роботи. Якщо основної зарплати не вистачає, подумайте про додатковий заробіток. Де українці шукають підробіток і в яких сферах?

Хто може поєднувати додатковий заробіток?

Згідно з дослідженням «HeadHunter Україна», найчастіше українці підробляють на фрілансі. Другим за популярністю видом підробітку є пасивний на інвестиціях. І замикає трійку лідерів монетизація власного хобі. У цілому на другу роботу заради додаткових грошей виходять близько 22% опитаних.

Якщо ви хочете просто поєднувати приємне з корисним, цілком можете заробити на своєму хобі. Водночас, якщо ви професіонал у своїй сфері, і вас рекомендують колеги, можна розширити кордони своєї кваліфікації і збільшити доходи.

Є багато вдалих прикладів, коли фахівці однієї сфери підробляють на зовсім інший. Наприклад, оператори колл-центру можуть працювати такістамі в Uber або Uklon. Дохід, звичайно, залежить від кількості відпрацьованих годин і рівня вашого професіоналізму.

У цілому будь-кому під силу підзаробити, якщо на основні обов'язки йтиме не більше 8-10 годин в день.

Ідеї ​​додаткового заробітку

Пропонуємо ознайомитися з ідеями підзаробітку, які не залежать від рівня вашої підготовленості (тобто, чому можна навчитися в будь-якому віці).

Посередництво на інтернет-майданчиках

Вельми популярний вид інтернет-послуг – посередництво між кінцевим покупцем і продавцем. Суть роботи полягає в пошуку клієнтів для компанії, в їх «розігріві» і стимулюванні зробити покупку. Іншими словами, посередник сприяє просуванню бізнесу в інтернеті. Майданчиків для торгівлі існує чимало – від ведення сторінок в Instagram до створення власного інтернет-магазину. В останньому випадку ви вже буде не посередником, а прямим продавцем, і самостійно нестимете відповідальність перед покупцями.

Youtube і відео-блогінг

Любите знімати цікаві відео-ролики, влаштовувати дискусії в соцмережах і при цьому відрізняєтеся неймовірною харизмою та артистичністю? Тоді ви можете відмінно заробити, а в майбутньому, можливо, і зайнятися відео-блогерством повноцінно. Головна умова – контент повинен бути унікальним. Після досягнення 10-тисячного перегляду до каналу можна підключати рекламу і почати заробляти. Оплата на переглядах залежить від країни, з якої відео подивилися, якості, тематики каналу, сезонності переглядів, а також розцінок самого рекламодавця.

Фотостоки та біржі праці

Звичайно, щоб добре заробляти на фотостоках та біржах фрілансу, таких як shutterstock.com, depositphotos.com, advego.ru чи fl.ru, потрібно мати досить хороший професійний рівень і дуже багато працювати. Цей вид заробітку можна розглядати як додатковий тільки, якщо ви готові присвятити йому цілий день або ви великий фахівець своєї справи і легко можете робити десятки якісних знімків або статей на день.

Заробіток на захопленні

Якщо ви добре граєте на синтезаторі чи барабанах, відмінно випікаєте торти, володієте технікою макраме або шиєте м'які іграшки – у вільний від роботи час можете підзаробити на улюбленій справі. Можна продавати свої послуги через знайомих, а можна організувати майстерню самостійно і проводити творчі майстер-класи. Також можна займатися домашньою випічкою або приготуванням напівфабрикатів (наприклад, пельменів і вареників). Сарафанне радіо ніхто не відміняв, і через певний час вас почнуть знаходити люди з інших районів міста.

Ідей, як заробити гроші, крім основної роботи, існує багато. Головне – це ваша наполегливість і бажання отримати додатковий дохід. Як правило за наявності мети і стимулу знайти підробіток не складно. А якщо ви, до того ж, володієте певним талантом, монетизувати його також не складе проблем.