БЛОГ

570x420 4

Що таке ефективна процентна ставка по кредиту?

01.03.2018

Отже, Ви захотіли хутчіш розібратися в тому, що ж таке ефективна процентна ставка по кредиту? Тоді повний вперед!

Щоб зрозуміти, що ж це таке, та з чим його їдять, пропонуємо розібрати одне питання.

- Чим відрізняється процентна (номінальна) ставка, від ефективної? 

Номінальна ставка - це нарахування «%» за користування позикою. Ефективна - справжня ж вартість кредиту, що відображається, під час звернення клієнта до фінансової установи. Це є реальна вартість кредиту, в яку вноситься перелік всіх розтрат: комісія за відкриття рахунку, комісія за його ведення, та інші витрати, що пов'язані з обслуговуванням позики. Варто зауважити, що в дану ставку не входять розтрати на - страховку, оцінку майна, а також на нотаріальні послуги.

Ефективна ставка допоможе Вам не губитись в кредитних програмах, знати справжню ціну позики. Допоможе Вам зважити всі «за», «проти». Таким чином, рішення у будь-якому випадку буде найвірнішим.

Розрахувати ефективну процентну ставку по кредиту можна на сайті фінансової установи. Також в кредитній компанії, за допомогою калькулятора. Усі підрахунки можна провести самостійно в табличці MS Excel. Звичайно ж, остаточний вердикт, або точніше сказати розрахунок, буде вказано безпосередньо перед підписанням договору по кредиту. Всі ці самостійні підрахунки не мають змоги вказати всю інформацію точно, тільки приблизно. Лише банк в повній мірі оцінить вартість кредиту.

Але навіть за допомогою приблизних розрахунків, Ви зможете вибрати найбільш вигідну пропозицію, і перестати блукати в безглуздих сумнівах!