БЛОГ

%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%ba%d1%82. %d0%b8%d0%bb%d0%b8 %d1%80%d0%b5%d1%84.

Чим реструктуризація боргу відрізняється від рефінансування?

21.03.2018

І до першого, і до другого варіанту, людина звертається при виникненні фінансових труднощів. Отже, що ж означають всі ці поняття, і який варіант може бути вигідним саме для Вас?

Реструктуризація боргу застосовується щодо тих, хто не може оплачувати свій борг. Як правило, це прострочення - від 6-ти місяців. Банк може піти на такий крок ґрунтуючись тільки на серйозні причини. Звільнення, якщо людина не може працевлаштуватися, інвалідність, смерть позичальника. При цій процедурі можуть мінятись терміни і розміри виплат, можна віддати частку власності в рахунок боргу, можливо навіть списання частини боргу.

При реструктуризації боргу вносяться зміни в договір. Всі рішення приймаються індивідуально, залежно від ситуації що склалася. В даному випадку ініціатором може бути, як кредитор, так і боржник. Кредитори зазвичай роблять дзвінки по клієнтам. А якщо, Ви самі зважилися на цю процедуру, тоді просто зателефонуйте в банк. Викладіть суть проблеми, причини несплати боргу, і можливо, банк піде Вам на зустріч.

Рефінансування ж - це взяття грошей в одному банку для того, щоб погасити кредит в іншому. Так, Ви зможете уникнути потрійних штрафів, і вже поступово вирішувати питання з іншим кредитом, де навіть з переплатами сумма буде меншою. При оформленні в договорі чітко вказується - сума, на погашення якого кредиту вона була дана, в якому банку.

Ці два поняття об'єднує те, що при виникненні досить складних фінансових ситуації, вони є певним порятунком. І загалом, тільки за допомогою цих двох процесів можна вирішити критичні ситуації з кредитами. Але як поняття їх краще не плутати, адже вони дуже відрізняються.

Рефінансування вимагає укладення нового договору, за яким боржник отримає нову позику. А ось при реструктуризації нового договору немає, просто змінюються умови того ж самого кредиту. До речі провести першу процедуру можна в тому ж банку, де Ви брали кредит.

Реструктуризація та рефінансування включає створення нового графіка платежів, але в першому випадку залишається старий договір, а в другому створюється новий. Ось і є та сама різниця цих двох понять, процедур.