БЛОГ

%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%82  %d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%bc  %d1%81%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%b0

У чому відмінність - кредиту, позики та позички?

06.04.2018

Не варто плутати ці три поняття. Так, Ви маєте рацію, вони схожі між собою, але мають досить явні відмінності. Давайте розберемось, що слід знати, щоб називати речі своїми іменами!

Що їх об'єднує та змушує Вас вводити себе в оману? Так ось, все це - позичання певної суми на основі домовленості про повернення. Все досить просто! А ось далі, підуть вагомі відмінності.

Позичка - це угода, в якій юридична або фізична особа, передає іншому грошові кошти (або майно), з умовою повернення. Може бути видана безоплатно, в терміновому режимі або в безстроковому. Є позика майна, споживча та банківська. Найбільш популярний третій вид. До речі, предмет позики при поверненні, може мати меншу вартість. Адже в процесі експлуатації майно зношується. У договорі обов'язково має бути вказана допустима кількість відсотка зносу.

Позика -  виключно термінова операція. Це абсолютно безкоштовний вид позичання коштів. Видати його може як фізична особа, так і юридична. Передача активів або грошей у власність людини, який оформляв позику. Його необхідно повернути вчасно в повному обсязі, інакше Вас чекають штрафні санкції, які зазвичай, кожен банк встановлює по-своєму (можуть бути абсолютно різними). В обов'язковому порядку повинен бути договір, в якому буде вказана сума та термін, на який Вам видали позику. Його особливістю є те, що Ви отримаєте право власності на предмет мікропозик, і це на весь період користування. Грошима, або ж активами - можна розпоряджатися на свій розсуд! Тілом позики виступають грошові кошти, також це можуть бути інші предмети.

Кредит - видається в грошовій формі юридичною особою, за його використання, як правило необхідно платити. Це так звана процентна ставка. У кожному банку вона абсолютно різна, зазвичай залежить від терміну, на який був виданий кредит. Вони діляться на - короткострокові, середньострокові, довгострокові. Відмінність від попередніх видів в тому, що кредит видається на певні цілі. До речі, тілом кредиту є гроші.

І ось тепер, кожному зрозуміло, що відмінності цих трьох понять явні. Якщо предметом позички ми можемо назвати рухоме та нерухоме майно, то предметом позики - тільки грошові кошти (готів. та безгот. ф-ма). До того ж, позика - це виключно термінова операція, на відміну від позички. Позика від кредиту відрізняється тим, що вона – безкоштовна. Це різні поняття, які мають багато спільного. Але дуже важливо розрізняти їх! Ясна річ, що Ви плутаєтесь, адже майже усюди ці слова використовують як синоніми. Але краще вже знати, з чим Ви маєте справу! Для цього радимо на сайті компанії, де Ви збираєтесь оформляти кредит, провести знайомлення з юридичною інформацією. Там 100% буде вказана коректна інформація.