БЛОГ

570x420 19

Як уникнути крадіжки кошт з вашої банківської картки?

07.06.2018

Щоб потім не залишитись з пустим гаманцем і великими очима, дізнайтеся докладніше про те, яким чином Вас можуть обдурити.

Шахрайський гачок не завжди і легко помітити… Ви можете хоч сто разів казати, що ви є аж занадто пильними для того, щоб потрапити на нього але всі ми люди та можемо помилятися. Тому варто знати саме де, на вас чекатиме небезпека та -  як вберегти себе від неї.  

Шахрай зазвичай робить акцент на тому, що звичайна людина взагалі нічого не розуміє в справі електронної комерції. Варто почати розбиратися в усіх тонкощах, щоб завтра, людиною котру пограбували, не стали – ВИ!

Як вберегти себе від електронних злочинців?

По перше, потрібно назвемо популярні методи грабунку:

  1. Жучки;
  2. Дзвінки від шахраїв;
  3. Недобросовісні працівники;
  4. Мережеві злочинці.

Жучки

Щодо жучків, то це дуже розповсюджений метод обману. Пристрій має назву – скрімер, він розмінюється зазвичай на проріз, там де вставляється картка. Вона проходить спочатку через нього, після цього вже потрапляє в сам банкомат. Таким чином, чудо-пристрій зчитує магнітний код. Далі, робиться копія картки, для того, щоб отримати доступ до всіх ваших коштів.

Окрім скрімера, шахраї вдало використовують інфрачервону камеру. З її допомогою вони можуть з легкістю дізнатися пін-код. Кнопки до котрих ви доторкнулися тепліші на інфрачервоному зображені та будуть світитись. Шахраю залишається лише підійти і сфотографувати Ваш код.

Вберегтися від цього достатньо просто. Коли підходите до банкомату, уважно придивіться чи є поруч з прорізом для картки назва банку, до якого належить банкомат (чи є емблема). Якщо ви не бачите ні того, ні іншого, тоді там може бути скрімер. Важливо знати як виглядає і захист від нього, це прозора пластикова коробка, котра знаходиться над прорізом (біла, зелена чи синя). Запам’ятайте, що скрімер прозорим бути не може. Краще, якщо ви бачите щось підозріле, зателефонуйте до банку і не знімайте з того банкомату свої кошти. Не ризикуйте, щоб надалі не залишитися з пустим гаманцем.

До речі, щодо інфрачервоної камери, щоб не попастися на цю махінацію, покладіть на декілька секунд свою долоню на кнопки, якщо вона там є, тоді кнопки нагріються однаково.

Дзвінки 

Майже кожен третій отримував такий дзвінок, і кожен другий повівся на нього. Наприклад, людина дзвонить Вам, щоб придбати Ваш товар та, хоче терміново перевести кошти. Для цього їй потрібен номер картки, дата до якого вона дійсна, а також код на обраній стороні. Людина в запалі від того, що отримає гроші потрапляє на гачок, навіть з посмішкою та з превеликим задоволенням все розповідає. Ніколи, нікому не розповідайте дані вашої картки, тим паче  CVV2/CVC код! Якщо Ви це вже зробили, терміново закрийте картку, подзвоніть у відділ банку але може бути, гроші котрі були на вашій картці, вже зникли. Це нормально, бо шахраї роблять все дуже швидко, щоб ви не встигли нічого зрозуміти, та щось запідозрити.

Працівник чи крадій?

Пильно стежте за своєю карткою. Ніколи, чуєте, ніколи – не дозволяйте, коли розраховуйтесь карткою, забрати її від себе. Нехай працівник розраховує Вас, під вашим пильним наглядом. Бо він легко може забрати всі данні, доки ви не бачити чи списати більшу суму. Завжди дивіться на чек, котрий вам надали, щоб побачити одразу обман, якщо він мав місце бути.

Злочинці в мережі-інтернет

Інтернет-банкінг, як би ви не думали, не має стільки небезпечного. Ця афера не є занадто розповсюдженою але вберегти себе від неї також варто. Щоб не потрапити на цей обман потрібно використовувати одні і ті ж платіжні системи, котрі вже є для вас перевіреними. З’єднання повинно бути завжди – захищеним. Дивіться, щоб адреса була з «https: //».

Не відноситесь халатно до адреси сайту, зазвичай люди навіть не дивляться на них але е є дуже важливий момент. Сайти-шахраї, котрі крадуть дані карток, можуть бути дуже схожими на оригінал, навіть ідентичними але адреса буде трошки відрізнятись, наприклад, pr1vatbank.ua, замість звичного prіvatbank.ua. Підозрілими можна назвати і ті сайти, котрі не вимагають, під час підтвердження платежу  - код, який повинен надійти через sms-повідомлення.

П’ять вдалих способів вберегти себе від крадіжки

  1. Зберігайте свої кошти на банківському рахунку (внеску). Просто лишіть собі право на дострокове зняття коштів. Коли Вам знадобляться гроші, лише переведіть, через онлайн-банк суму. Вона моментально вам переведеться, а ось шахраї доступ до неї не матимуть, як би вони не намагались це зробити.
  2. Тримайте декілька карт. На одній лишайте заощадження, на іншій лишіть суму для ризикових операцій (гроші переводьте перед транзакцією), наприклад, оплата покупки через інтернет.
  3. Важливо встановити ліміт. Зробіть обмеження на добу.
  4. Краще користуйтесь карткою з чіпом, бо вона має набагато вищий рівень безпеки операцій, на відміну від тієї, що має магнітну смугу.
  5. Оформіть страховку пластикової картки, це захистить вас від несанкціонованого зняття коштів та інтернет-шахраїв.