БЛОГ

570x420 24

П'ять нововведень світу кредитування в Україні

26.06.2018

Система кредитування ніколи не стоїть на місці, вдосконалюючись з кожним днем ​​все більше та більше. І є дуже вагомі докази цього факту. 

Вагомим доказом цього є закон, випущений в червні 2017 року «Про споживче кредитування». Даний закон став хорошою, а що найголовніше дійсно ефективною заміною закону «Про захист прав споживачів» та постановою НБУ №168. Документ пояснює більш новий закон, висвітлює наступні проблеми в сфері кредитування:

  • Відсутність одних вимог до відповідальності позичальника та кредитора;
  • Спеціальне нав'язування супутніх послуг, що вимагають додаткових витрат;
  • Умови кредитування з «підводними каменями», обман позичальника;
  • Розкриття особистої інформації клієнта, яка повинна була бути конфіденційною;
  • Реклама, яка містить помилкові дані.

Автори закону цілком і повністю переконані в тому, що клієнти мають право на правдиві відомості, вони повинні знати всі відомості про ефективну процентну ставку та іншу інформацію, яка повинна бути прописана в договорі. Вона повинні бути обов'язково ідентичною до підписання договору і після його вступу в законну силу.

Топ 5!

Важливо кожному знати ключові положення закону «Про споживче кредитування». Даний закон розрахований на підвищення рівня довіри між споживачем та кредитором, на формування справедливого ​​захисту прав споживача, для створення здорового конкурентного середовища - все це повинно привести до найголовнішого, до розвитку економіки країни.

  1. Оцінка Вашої кредитоспроможності повинна проходити виключно на законному рівні.
  2. Реклама повинна доносити інформацію про ефективну ставку (з урахуванням всіх платежів).
  3. Робота кредитних посередників тільки на законодавчому рівні.
  4. Новий закон також ввів зміни в порядок погашення заборгованості. Спочатку йде погашення суми прострочення, а вже потім відсотків і поточного платежу, далі штрафні санкції. Хоча раніше все було навпаки. Дана зміна зруйнувало жахливий нескінченний лічильник для позичальника.
  5. Вартість додаткових послуг повинна бути оголошена до підписання договору по кредитуванню. Розрахунок послуг не повинен входити в розрахунок ефективної ставки.

До речі, в законі також були зачеплені пеня та процентні ставки. Повідомляється, що закон пені не може перевищувати 2 облікові ставки Національного банку України, актуальні на час сплати пені (не більше, ніж 25% в рік та не більше 15% від проср. суми). У кредитному договорі має бути реальна процентна ставка. І якщо, змінна процентної ставки має місце бути відповідно до умов договору, то кредитор зобов'язаний повідомити вас про зміни за 15 днів до моменту вступу зміненої ставки в силу.

Пам'ятайте, знаючи правила оформлення позики, Ви ніколи не будете обмануті. Обирайте фінансові установи, які ведуть себе чесно зі своїми клієнтами. KF.UA з радістю готовий надати Вам найкращий займ - від 500 до 15 000, на найвигідніших умовах. Все швидко, надійно та з посмішкою, від наших кращих фахівців!